PRVÁ PREHRA BRATISLAVA CAPITALS V DOMÁCOM PROSTREDÍ AŽ PO SAMOSTATNÝCH NÁJAZDOCH

Slovenská hokejová liga pokračovala 14. kolom, súperom Bratislava Capitals boli HC Toploľčany.

Prvá tretina skončila víťazstvom domácich 1:0. Strelec gólu Marek Slovák po prihrávke Erica Selleca.

V 29. minúte a 45. sekunde druhej tretiny hostia vyrovnávajú stav stretnutia na 1:1, autor gólu Michal Kluka. Hostia sa ujímajú vedenia 1:2 po góle Denisa Pätoprstého v čase 32:36. Topoľčany vyhrávajú tretinu v pomere 2:0. Celkový stav stretnutia po druhej tretine 1:2 pre hostí.

Na začiatku tretej tretiny využívajú hostia presilovú hru. Upravujú stav stretnutia na 1:3, gólom Martina Hřebíčka. V čase 46:51 znižuje náskok hostí Martin Kalináč, asistencie Filip Surovka, Ivan Jankovič. Stav zápasu 2:3 pre hostí. Prebieha 50. minúta a 17. sekunda hráči Bratislava Capitals v presilovej hre vyrovnávajú stav zápasu na 3:3. Gól Dávid Buc, prihrávky Marcel Holovič, Vladimír Lukáčik. Domáci vyhrávajú túto tretinu 2:1. Na svetelnej tabuli je stav po konci tretiny 3:3.

Nasleduje päťminútové predĺženie vo formáte traja na troch. Toto predĺženie končí stavom 0:0.

Zápas sa bude rozhodovať v samostatných nájazdoch. Úspešnejší sú hostia, samostatný nájazd, ktorý rozhodol o víťazstve HC Topoľčany premenil Michal Kluka. HC Topoľčany si po víťazstve v samostatných nájazdoch odnášajú 2 body. Domácim Bratislava Capitals zostáva do tabuľky 1 bod.

Bratislava Capitals: Peter Hamerlík, Matej Mega – Ryan Martinelli, Sebastián Hudec, Matej Bača, Ivan Jankovič, Felix Petrinec, Vladimír Lukáčik, Matúš Juriga, Michal Šalka – Tibor Varga, Dávid Buc, Róbert Varga, Eric Selleck, Marek Slovák, Marcel Holovič – Denis Hudec,  Martin Kalináč, Filip Surovka –  Filip Vašaš, Erik Smolka, Patrik Danišovský
Hlavný tréner: Peter Oremus