Hráči Bratislava Capitals tentokrát vycestovali na svoj zápas do slobodného kráľovského mesta Skalica.

Napriek disciplinovanej hre Caps – bez vylúčenia jediného hráča, prehrávame prvú tretinu gólom domácich 1:0. Gól v 12. minúte a 3. sekunde dal Dávid Okoličány.

Na začiatku druhej tretiny sa hráčom Caps naskytla možnosť hrať presilovú hru. Túto presilovú hru nevyužívajú. Naopak v oslabení domáci strieľajú gól. Strelec gólu v prebiehajúcej 22. minúte a 5. sekunde – Daniel Štumpf. Výsledkom 1:0 pre domácich končí druhá tretina. Stav zápasu 2:0 pre Skalicu.

V tretej tretine iskierku nádeje na výhru Caps vykresal v 52. minúte a 17. sekunde v presilovej hre Filip Surovka po asistenciách Dávida Buca a Róberta Vargu. Znižuje stav stretnutia na rozdiel jediného gólu. O pár sekúnd domáci odpovedajú gólom Daniela Štrumpfa. Na svetelnej tabuli svieti čas 52:26. Domáci vedú opäť o dva góly. Hráči Bratislava Capitals v čase 57:40 gólom Erica Sellecka po prihrávkach Mareka Slováka a Tibora Vargu znižujú stav stretnutia na 3:2 pre domácich. Snaha hostí o vyrovnanie stavu zápasu vyšla naprázdno. Caps vyhrávajú tretinu 1:2. Napriek tomu celkový stav stretnutia končí výsledkom 3:2 pre domácu Skalicu.

HC Bratislava Capitals: Peter Hamerlík, Matej Mega –  Rayen Martinelli, Sebastián Hudec, Matej Bača, Ivan Jankovič, Vladimír Lukáčik, Matúš Juriga, Jakub Lopejský, Matúš Bodnár – Tibor Varga, Marek Slovák, Eric Selleck – Róbert Varga , Dávid Buc, Marcel Holovič  – Denis Hudec, Martin Kalináč, Filip Surovka – Filip Vašaš, Erik Smolka, Patrik Danišovský
Hlavný tréner: Peter Oremus