Aj keď sme s víťazným odhodlaním cestovali za našim súperom až na Spiš, v závere zápasu po predĺžení sa šťastena usmiala za stavu 6:5 na HC Spišská Nová Ves.

Hneď v úvode zápasu v 44. sekunde schytal súper studenú sprchu. Po nahrávke Martina Kalináča Denis Hudec vypálil spomedzi medzikružia a bol z toho gól. Neprešli ani 4 minúty a opäť sme skórovali. Po boji v pravom rohu Filip Vašaš vytiahol puk na Mareka Slováka a ten na jeden dotyk našiel Erika Sellecka, po ktorého strele zazvonila tyčka a puk zostav v bránke súpera. Stav po 4. minúte a 42 sekunde – 0:2 pre nás. Tretí gól v prvej tretine dáva Tibor Varga a to jednoduchou strelou do ľavého vynkla. Prvý gól v našej bránke zakotvil v 16. minúte a 43. sekunde, kedy súper úspešne vypálil na našu bránku a skóroval. Stav po prvej tretine 1:3 pre Caps.

Aj v druhej tretine patril prvý útok nám. Gól však z neho nebol. Naopak, v 30. minúte a 45. sekunde sa súperovi podarilo umiestniť puk do našej bránky. Naši chalani však dlho nenechali súpera tešiť sa z gólu a už v 35. minúte a 28. sekunde Róbert Varga dáva gól. Stav po druhej tretine – 2:4.

Poslednú tretinu zápasu zahájili gólom Novovešťania a to hneď po vylúčení nášho útočníka Denisa Hudeca. V 41. minúte a 26. sekunde vypálenú strelu súpera totiž nezachytil náš brankár. V 49. minúte a 6. sekunde znova zamakali Spišania a strela skončila v našej bránke. Necelú minútu na to, v 51. minúte a 3. sekunde Denis Hudec zvyšuje skóre zápasu vo veľmi rýchlom prenesení hry na 4:5. Dramatický koniec zápasu nastal v 57. minúte a 40. sekunde, kedy sa súperovi podarilo vyrovnať stav na 5:5.

O výsledku stretnutia sa rozhodlol v predĺžení, kedy v 62. minúte a 9. sekunde domáci dali do našej bránky šiesty gól. Stav zápasu po predĺžení: 6:5.

HK Spišská Nová Ves – Bratislava Capitals 6:5 pp (1:3, 1:1, 3:1 – 1:0)

Zostava Bratislava Capitals:
Brankári: Matej Gajan, Matej Mega
Obrana: Karol Sloboda, Matúš Juriga, Ryen Martinelli, Vladimír Lukáčik, Matej Bača, Ivan Jankovič, Sebastián Hudec, Michal Šalka
Útočníci: Filip Vašaš, Marek Slovák, Eric Selleck, Tibor Varga, Dávid Buc, Róbert Varga, Denis Hudec, Martin Kalináč, Filip Surovka, Matúš Bodnár, Erik Smolka, Patrik Danišovský
Hlavný tréner: Peter Oremus

Viac fotografií nájdete na našej Facebook fanpage: facebook.com/bratislavacapitals