Dňa 14.12. sa bratislavskí diváci určite tešili na bojovný duel svojho tímu so Spišskou Novou Vsou. Napriek dobrej hre v prvej tretine domáci opäť zaváhali. Nezískali ani bod a po prehre v Michalovciach si chuť nenapravili.

V 29. kole I. hokejovej ligy medzi mužstvami HC Osmos Bratislava a HK Spišská Nová Ves  v Ružinove  bol konečný výsledok 3:5. (1:0, 1:4, 1:1).

Góly a asistencie: 16. Vidovič (Dvonč, Kratochvila), 22. Sloboda (Dvonč, Kuzmín), 57. Sloboda (Halama) –  24. Giľák (Koky, Kičák),  25. Gurčík (Findura, Mikula), 28. Findura (Vartovník, Kyčák), 33. Bdžoch (Paločko, Giľák), 51. Paločko (Giľák, Koky).

Vylúčení: 2:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, strely na bránu : 30:17

Zostavy HCB: Kožiak – Obšut., Ficel, Klučiar, Halama, Danišovský, Ledenev, Valjent, Brodek, Novák, Šálka, Vidovič, Kuzmín, Sloboda, Kratochvíla, Dvonč, Guoth, Roth, Krajč, Mlynčár, Vavrušek.

HK Sp.N.Ves : Surák – Vantroba, Zekucia, Mikula, Vartovník, Findura, Gurčík, Bdžoch, Giľák, Koky, Paločko, Kyčák, Korenko, Lištiak, Štrauch, Uhrík, Halász, Zwick, Olejník, Chmeľ.

Rozhodovali: Druga, Beniač, Ševčík

Počet divákov : 118

Diváci si na začiatok zápasu museli chvíľu počkať, pretože hostia pre technické problémy dorazili na zápas neskôr. Úvodné buly sa teda posunulo o štvrť hodinu. Človek by si myslel, že Spišiaci budú z predĺženej cesty unavení a Bratislava s nimi minimálne na začiatku nebude mať problém. V prvom dejstve diváci videli zo strany HCB množstvo pohybu, osobných súbojov, ktoré hráči s hradom na hrudi vyhrávali  a taktiež väčšiu vôľu zvíťaziť. V 16. minúte sa presadil Filip Vidovič, ktorý po prihrávke Kuzmína backhandovou strelou prekvapil hosťujúceho brankára. Domáci tak odchádzali do šatne spokojnejšie.

V prostrednej časti hry Bratislavčanom vyšiel vstup, keď hlavný rozhodca udelil Gurčíkovi trest za nešportové správanie. Domácim stačilo iba 19 sekúnd na to, aby sa dostali do trháku. Prišlo uspokojenie, HCB viedla 2:0. Domáci sa ani nenadýchli a už o necelé dve minúty hostia zakombinovali a Giľák zdvihol ich zástavu. Červeno – čierne farby znervózneli, Šálka zbytočne hákoval a v presilovke hostia vyrovnali. Začínalo sa od začiatku. Zverenci trénera Antala prestali plniť pokyny, boli viditeľne otrasení a svojimi chybami po taktickej stránke dostávali do sedla hostí. Tí svoju šancu uchopili pevnejšie, keď sa v 28. minúte dostali do vedenia gólom Finduru. Hrôzostrašnej tretine z domácej strany ešte nebol koniec. Kopili chybu na chybu, nervozita sa stupňovala a diváci len bezradne sledovali ľadovú plochu. V 33. minúte sa opäť pri presilovke presadil Bdžoch a zmrazil domácich. Tí sa sedem minút nezmohli na nič, a ich sterilita priniesla dvojgólové manko.

V záverečnom dejstve diváci dúfali, že hokejisti HC Osmos Bratislava sa nadýchnu k náporu. Nedisciplinovaný Zekucia pykal za podrazenie a tak domácim  ponúkol šancu, ktorá sa neodmieta. Bratislavčania však boli naďalej sterilní a k tomu sa pridala aj nemohúcnosť v zakončení. Tí, od ktorých fanúšikovia čakali zmenu, sa nezmohli na nič a skóre sa nezmenilo. Naopak, v 51. minúte Paločko zvýšil na 2:5 a tréner Antal svojich zverencov nespoznával. Zápas sa už iba dohrával a úpravu výsledku zariadil Sloboda, ktorý korigoval stav na konečných 3: 5.

Povedali po zápase :

HK Spišská Nová Ves : Jozef Škrak, tréner : „ Mali sme zlý začiatok, ale dobrý koniec. Vstup do zápasu nebol ideálny, ale tímovým výkonom, dobrou defenzívou a úspešnosťou produktivity  sme  dnešný zápas vyhrali. Všetci dnes bojovali, hrali pre mužstvo a nepriaznivý vývoj zápasu zvrátili“.

HC Osmos Bratislava : Imrich Antal, tréner : „ Mali sme výbornú prvú tretinu, v ktorej sme si to strážili. Žiaľ, v druhej tretine si niektorí opäť začali myslieť, že zápas je vyhratý, ale hokej sa nehrá dvadsať, ale šesťdesiat minút . V tejto tretine to z nášho pohľadu bolo 1:4. Potom sa to už naháňalo ťažko. Niektorých hráčov sme poslali odpočinúť, žiaľ, vysvetlili si to po svojom a budeme s nimi o tom musieť hovoriť. Do tretej tretiny nastúpili tri útoky, mali sme tam šance, ale paradoxne v našom najväčšom tlaku sme inkasovali“.

Autor : Bc. Matej Čalfa

Foto : Peter Hoffman