22.11.2017. sa na zimnom štadióne v bratislavskej mestskej časti Ružinov konal majstrovský hokejový duel medzi HC Osmos Bratislava a HC Topoľčany. Bol to zápas ako remeň. Tomuto stretnutiu sa prizerala aj veľká osobnosť nášho hokeja Július Šupler.

HC Osmos Bratislava- HC Topoľčany 3:1(1:0,0:1,2:0)

Góly a asistencie: 3. Halama(Šálka, Obšut), 56.Ficel(Novák, Brodek), 59.Vidovič(Kožiak)-  29. Novák(Král, Hrudík).

Vylúčení: 9:8 na dve minúty, navyše Obšut(HCB) 2+10 za seknutie+ 5minútDKZ za krošček.

Presilovky:1:1, oslabenia 1:0, počet striel:27:32.

Rozhodovali:Valachovič, Beniač Vyšný

diváci:330

Zostavy: HCB- Kožiak-Obšut, Vidovič, Klučiar, Halama, Šálka, Roth, Ficel, Brodek, Novák, Danišovský, Černý, Kuzmín, Krajč, Kratochvíla, Dvonč, Guoth, Valjent, Bednarič, Mlynčár, Horský.

HC Topoľčany: Halo- Ďurčo, Král, Pätoprstý, Uhnák, Tábi, Hrudík, Duran, Pekarčík, Novák, Konig, Bystričan, Španko, Podstavek, Laššo, Minárik, Kohút, Gašparovič, Hudec, Lindeman, F. Hudec.

V prvej tretine aktívnejšie začali hostia, ktorí mali v priebehu 45. Sekúnd dvoch vylúčených hráčov. V drese domácich sa predstavil aj Marco Halama, ktorý posilnil domáce rady. Ponúknutú presilovú hru Bratislava využila,  roztočila koloč a ako prvý skúšal pozornosť Hala Obšut,  no ešte sa nepresadil.  Jeho čas prišel o pár sekúnd neskôr, keď z jeho práce ťažil Marco Halama a dostal domácich do vedenia. Topoľčianci sa dokonca prvej tretiny enormne snažili o vyrovnanie, no Kožiak zatiahol roletu a Bratislava udržala tesné vedenie.

V prostrednej časti hry diváci videli dynamický hokej, plný ostrých a tvrdých súbojov. HCB pôsobila na začiatku dejstva nedisciplinovane. V priebehu niekoľkých sekúnd sa na trestnej lavici ocitli Kuzmín a Obšut, čím ponúkli hosťom obrovskú výhodu. Tí svoju šancu využili a aj keď v presilovej hre nemali enormný tlak,  zmazali jednogólové manko, keď sa presadil Novák. Domácich to však nepoložilo a  hoci hrali viac ostražito, Halo nebol bez práce. Odchytal si svoj štandard a výrazne mu sekundoval domáci Kožiak. Výsledkom čoho sa viac v druhom dejstve nemenilo skóre. Diváci sa teda mohli tešiť na záverečnú časť hry.

Posledná dvadsaťminútovka by sa dala charakterizovať heslom len nikto neurobme chybu. Týmto heslom sa riadili oba tímy.Napriek tomu väčšie srdce a chuť po zisku troch bodov sme badali u zverencov trénera Antala. S pribúdajúcimi minútami vzrastala na oboch stranách nervozita aj zákroky boli hraničné.   Keď sa už zdalo,  že zápas pôjde do predĺženia, o slovo sa prihlásili domáci a zvýšili aktivitu. Odmenou za ich snahu bol gól v 56. Minúte, ktorý dosiahol Ficel a v aréne zavládla eufória. Topoľčanom samozrejme tiekli nervy a Bratislava, spolu s jej hráčmi  sa stretli s provokáciami na ich adresu. Pustili sa do seba hosťujúci Novák a Obšut,  ktorí sa obsekávali dlhý čas. Hlavnému rozhodcovi chvíľu trvalo, kým si ich všimol. Výsledkom roztržky bol trest pre domáceho Obšuta, ktorý inkasoval okrem úderov trest do konca stretnutia za krošček. Hostia sa odhodlali k odvolaniu gólmana a dostali sa do výhody     5. proti 4.  Klinec do rakvy hostí zatĺkol Vidovič, ktorý tak pečatil výhru domácich. Tí si pripísali dôležité body do tabuľky, a znervóznili práve hostí ktorých náskok na chlapcov z hlavného mesta sa zmenšuje.

Povedali po zápase: Ľubomír Hurtaj- HC Topoľčany(tréner) „Začali sme vlažne a nekoncentrovane. Hneď na začiatku sme boli vylúčení a dostali gól z presilovky 5na 3. Potom sme sa trošku zdvihli, v druhej tretine sme dominovali, mohli sme dať dva tri góly. Je škoda, že sme to nepremenili. V poslednej časti sme boli zakriknutí a nehrali sme čo sme chceli. Myslím, si, že gól poadol z vysokej hokejky a hore bol teč, ale gól bohužiaľ platil. Zaslúžili sme si aspoň bod.“

Imrich Antal- HC Osmos Bratislava(tréner) „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Topoľčany sú pred nami a videli ste sami zápas bol veľmi nervózny. Od prvej po poslednú minútu sme sa museli plne koncentrovať na svoj výkon. Chcel by som sa týmto poďakovať všetkým chlapcom za výborný výkon a zlepšenú hru. Už sa to ukazuje niekoľko zápasov. To len dokazuje, že výkon mužstva ide hore a ja som chlapcom vďačný. Pokiaľ si niektorí hráči neuvedomia, že tu hrajú hráči, ktorí majú už niečo odohraté a chcú byť zákerní a sekať ich odzadu po nohách… Potom sa čudujú, že si na nich niekto vyšliapne? Prosím hrajme tvrdý nekompromisný a férový hokej, ale nie zákerný! Naši chlapci na to iba reagovali.

Autor: Bc.Matej Čalfa