Z Jasného zápasu nakoniec poriadna dráma. HCB nakoniec vzala súperovi všetky body.

V piatok dňa 20.10.2017 sa na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurilu odohralo ďalšie stretnutie prvej hokejovej ligy. Súperom HC Osmos Bratislava boli hosťujúce Nové Zámky B. Napriek športovej dráme všetky body ostali doma.

20.10.2017 prvá hokejová HC Osmos Bratislava- HC Mikron Nové zámky B 5:4 (1:0, 3:1, 1:3).

Góly a asistencie: 3.Sloboda (Miklík, Novák), 26.Bednarič (Šálka, Alekseev), 37. Novák (Vidovič , Sloboda), 37. Danišovský (Klučiar), 48.Danišovský (Klučiar, Kratochvíla – 29. Trávniček (Tužinský, Piačka), 46.Slávik (Novák), 54. Šimek ( Matejovie, Piačka), 59.Klenko (Matejov, Piačka).

Presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, Vylúčení: 5:3 na dve minúty

Zostavy: HCB: Kožiak (Neměc),  Obšut, Vidovič, Miklík, Novák, Sloboda, Podhradský, Ficel, Klučiar, Kratochvíla, Danišovský,Černý, Kuzmín, Brodek, Mlynčár, Alekseev, Čech, Valjent, Bednarič, Šálka, Krajč.

Nové Zámky: Nagy- Trávniček, Kovács, Novák, Matejov, Slávik, Šimek, Kudrna, Rehák, Klenko, Surovka, Matejovie, Tužinský, Piačka, Fominykh, Dobrotina, Šramaty

Od úvodného buly sa diváci mali na čo pozerať. HCB vstúpila do zápasu aktívne,  z odhodlaním naplniť cieľ zisku všetkých bodov. Hneď  v úvodnom striedaní dostala disciplína hostí trhliny a hosťujúci Matejovie sedel na trestnej lavici za držanie hokejky. Domáci si vytvorili tlak, ale gól padol až dve sekundy po presilovej hre.  Ideálnu prihrávku Miklíka zúžitkoval Sloboda a oslávil strelecký zápis. Keďže ústrednými postavami ďalšieho priebehu tretiny boli gólmani na oboch stranách, gól už nepadol a domáci po úvodnej siréne viedli 1:0.

Po prvej tretine sa Bratislava zahryzla do súpera ešte viac. Výsledkom toho bol rýchly pohyb domácích hráčov, krytie puku a vysoký počet striel na ich strane.  Okrem  toho aj aktívne napádanie. Niet preto divu, že sa domáci tešili z gólov v tejto perióde až trikrát. V 26. minúte sa presadil Bednarič, ktorý upokojil hostí a zvýšil ich náskok na 2:0. O tri minúty vykresal kontaktný gól pre Nové Zámky  Trávniček, ale posledné slovo v druhej dvadsaťminútovke mali domáci, keď sa dvakrát trafili Novák a Danišovský. V priebehu necelých dvoch minút  bolo 4:1. Po štyridsiatich minútach to teda vyzeralo na jednoznačnú záležitosť pre domáce farby.

V záverečnom dejstve to vyzeralo, že zápas sa bude iba dohrávať. Opak bol však pravdou. Hoci kolektív HC Bratislava hýril pohybom a opticky to vyzeralo, že hráči boli všade skor, o zníženie stavu sa postarali hostia. V 46. minúte sa presadil po súhre útoku Slávik, a znížil na 4:2 z pohľadu hostí. Hra naberala na obrátkach a o pár sekúnd neskôr pridal piaty gól domácich Patrik Danišovský.

Namiesto toho, aby tento gól „zabil klinec do rakvy hostí“, tí sa nadýchli k mohutnému náporu .V rozpätí  54. až 59. minúty sa presadili Šimek a Klenko a domáci sa báli o výsledok.  V záverečných sekundách dokonca dopustili buly vo svojom obrannom pásme. Hostia však hernú situáciu nezvládli a preto  ostali body doma. Nové Zámky B napriek sympatickému výkonu podľahli na ľade HCB 5:4.

Povedali po zápase: Roman Mega (HC Bratislava )- asistent trénera : „Podstatné pre nás boli tri body, víťazstvo a to sa podarilo.  Akým spôsobom, to  ste videli. Chviľami to bolo v poriadku, ale ku koncu bolo veľmi veľa stresu. Sme radi, že sme vyhrali“.

Matúš Nagy Nové Zámky B (brankár) : „Myslím si, že sme hrali dobre a chalani bojovali.  Škoda, že nám tam toho nepadlo viac. Sme mladí, ale niekedy sa to proste nepodarí“ .

Patrik Danišovský (HC Osmos Bratislava):  „Pri prvom góle mi Klučiar dal perfektnú prihrávku spoza brány cez bránkovisko a ja som už len usmernil puk do bránky.  Pri druhom góle to Dušan opäť výborne vystrelil  a ja som to len doklepol do bránky. Nemôžeme robiť zbytočné chyby  a z jasného zápasu urobiť drámu“.

Autor: Bc.Matej Čalfa