Pomsta je sladká. HC Osmos Bratislava zabral doma naplno, Spišskej Novej Vsi vrátil požičané!

18.10.2017 videli diváci v hlavnom meste priamy súboj o šieste miesto v tabuľke prvej hokejovej ligy medzi HC Osmos Bratislava a Spišskou Novou Vsou. Domáci zvládli reparát na jednotku a bodovali naplno. Takýto hokej sa musel každému páčiť.

1.hokejová liga, 18.10.2017. HC Osmos Bratislava- HK Spišská Nová Ves 3:1 (0:0, 2:1,1:0).

Góly a asistencie : 20. Klučiar (Danišovský, 39. Klučiar (Miklík), 46. Miklík (Sloboda), 37. Mikula (Štrauch, Findura).

Zostavy HCB:  Neměc (Mega) 1. Obšut, Vidovič, Miklík, Novák , Sloboda, 2. Podhradský, Ficel, Klučiar, Kratochvíla, Danišovský, 3. Černý, Kuzmín, Brodek, Mlynčár, Alekseev, 4. Čech. Valjent , Krajč,  Bednarič, Baranov.

HK Spišská Nová Ves: Surák- Hudáček, Šterbák, Zekucia, Kyčák, Krmenčík, Olejník, Giľák, Bdžoch, Zwick, Uhrík, Mikula, Chmeľ, Adamčík, Vantroba, Ferleťák, Štrauch, Halász, Findura, Nagy, Lesňák, Knižka.

Vylúčení: 2:2 na dve minúty, presilovky 0:0, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: Pišťanský- Vyšný- Beniač

250 divákov.

V hlavnom meste sa obe mužstvá pomalšie rozbiehali, čo možno pripísať dôležitosti tohoto stretnutia. Aktivitu domácích navyše už v druhej minúte ešte viac pribrzdilo vylúčenie Brodeka, ktorý si odsedel trest za hrubosť. Hostia boli v presilovej hre bezzubí a nevytvorili si nielen potrebný tlak, ale aj príležitosti na zakončenie a gól nepadol. Ak prišla nejaká tá šanca, všetko kryl Neměc v bráne domácich. HCB vyrukovala na hostí v úvodnej časti viaceýimi hernými variantami a to buď založením postupného útoku, alebo snahou o kolmé prihrávky. Týmto spôsobom dostávali brankára hostí do tej správnej teploty, ten však chytal spoľahlivo a všetky situácie vyriešil. V prvej dvadsať minútovke okrem spoľahlivo chytajúcich gólmanov stojí za zmienku pokus domáceho Danišovského, ktorý spracoval prihrávku z vlastného pásma, no jeho pokus len opečiatkoval žrďku hosťujúcej bránky. Aj preto v úvodnej perióde diváci gól nevideli.

V prostrednej časti to už bola iná pesnička a prišli aj góly. HCB vstúpila do tretiny ideálne, keď po súhre celej formácie už po niekoľkých sekundách skóroval Klučiar a dostal domácích do vedenia. 1:0. Hráči HC Osmos Bratislava  zrazu ešte viac ožili, tlačili sa do zakončenia, ale hosťujúci Surák podržal svojich hráčov napriek viacerým strelám. V 22. minúte navyše chúťky domácích na druhý gól podporil hosťujúci Krmenčík s dvojminutovým trestom za hákovanie. Hokejisti z Bratislavy si to v útočnom pásme niekoľkokrát pekne rozhodili, no neskórovali. V 37. minúte tak zahrmelo na druhej strane. Po nevinne vyzerajúcej akcii odrazený puk od domáceho brankára za jeho chrbát usmernil Mikula a vyrovnal stav stretnutia. Domáci ale zabrali a otočila sa k nim aj šťastena, keď po individuálnej chybe hráča hostí štyridsať sekúnd pred sirénou opäť Klučiar vrátil domácim vedenie. 2:1

V záverečnom dejstve sa na oboch stranách pritvrdilo, ale všetko bolo v duchu fair play. Hostia sa všemožne snažili vyrovnať a zrážali sa s domácimi. Gól však dať nedokázali, pretože aj domáci brankár Karel Neměc bol proti. Domáci kontrolovali hru a mali puk prevažne na svojich hokejkách. V 46. minúte našiel Sloboda volného Miklíka a domáci viedli o dva góly. Teno gól sa ukázal ako posledný. HC Osmos Bratislava tak porazil Spišskú Novú Ves 3:1 a predstihol ju v tabuľke.

Povedali po zápase Jozef Škrak (Spišská Nová Ves- tréner).

„Bol to vyrovnaný a bojovný zápas. Dnes to bolo viac o bojovnosti ako o kráse. Domáci mali navrch hlavne tým, že mali starších skúsených hráčov, ktorí ich v rozhodujúcich momentoch podržali.  O zápase rozhodla fatálna individuálna chyba nášho hráča po vyrovnaní niekoľko sekúnd pred koncom druhej tretiny. Tam sa zápas zlomil“.

Imrich Antal: (HC Osmos Bratislava – tréner).

„ Samozrejme aj dnes sa v zápase vyskytli chybičky. Napríklad pred inkasovaným gólom chlapci nepristúpili k hráčom tak ako mali. Následne z toho potom vzišlo prečíslenie a nechali sme si puk pretlačiť za brankára, čo by sa stávať nemalo. Náš brankár čakal dlhšie na príležitosť a chopil sa jej. Máme troch dobrých brankárov, čo je veľmi pozitívne. Môžeme ich striedať a tak sa nestane, že jeden bude vyšťavený“.

Autor: Bc. Matej Čalfa