V rámci 4.kola prvej hokejovej ligy sa 22.9.2017  na Zimnom Štadióne Vladimíra Dzurilu predstavili hokejisti Topoľčian. Na zápas sa prišiel pozrieť aj bývalý vynikajúci obranca Ľubomír Višňovský, no prizeral sa strate všetkých bodov.

1.hokejová liga, 22.9.2017. HC Osmos Bratislava – HC Topoľčany 2 : 6 (0:1,0:3,2:2)

Góly a asistencie: 45. Ručkay  (Miklík, Novák), 53. Miklík (Ručkay. Novák)- 18.Konig PH (Novák.B), 28.Konig (Novák, Tábi), 31.Šťastný (Hudec), 36,Uhnák (Ďurčo), 43.Novák (Tábi), 58.Podstavek (Novák, Uhnák)

Zostavy: HC Osmos Bratislava : Srnec, od 31.minúty Kožiak, Obšut Podhradský, Miklík, Novák, Ručkay, Vidovič, Guoth, Šálka, Sloboda, Klučiar, Kuzmín, Roth, Mlynčár, Mucha, Kratochvíla, Ficel, Valjent, Bednarič, Horák, Krajč .

Topoľčany: Halo, Bystričan, Duran, Ďurčo, Hrudík, Hudec, Kohút, Král, Nitriansky, Geier, Hudec, Konig, Laššo, Minárik, Novák, Pätoprstý, Pekarčík, Podstavek, Šťastný, Tábi, Uhnák.

Vylúčení: 4 : 5 na dve minúty, presilovky:  0 : 1, oslabenia:  0 : 0.

Rozhodovali: Valachovič- Frimmel- Šefčík

452 divákov.

Oba tímy neprišli iba brániť. Od úvodných minút boli diváci svedkami dobrého korčuľovania a fyzickej hry do tela. Celky starostlivo bránili stredné pásmo a tak sa mužstvá vo veľkých šanciach neocitli. Ak však nejaká prišla,  obaja brankári predviedli svoje kvality. Ako prvý pohrozil domáci Ručkay, ktorý však Hala neprekonal. Potom sa o slovo prihlásili hostia a viacerými strelami v krátkom časovom úseku za sebou dostávali domáceho brankára do správnej teploty.  Srnec kapituloval dve minúty pred prvou prestávkou, keď Novák v drese hostí vysunul prihrávkou Koniga a ten nemal problém strelou bekhendom prekonať bratislavského gólmana . Napriek dynamickej hre sa úvodná  tretina skončila 0 : 1.

Hoci tímy v prvej tretine predviedli dynamický hokej,  až v nasledujúcej perióde  prišlo aj gólové korenie a to hneď trikrát. Ideálnu šancu vyrovnať mali domáci už v dvadsiatej druhej minúte  keď za seknutie pykal hosťujúci Podstavek. Domáci však ohrozovali bránku hostí iba sporadicky a nevytvorili si dostatočný tlak. Skóre sa teda nemenilo.  O niekoľko minút si išiel sadnúť na lavicu hanby Filip Novák za vrazenie na mantinel a hostia „vyučovali“. Usadili sa v pásme a po krásnej kombinácií celého útoku prekonal bezmocného Srnca opäť Konig. 0 : 2. Za nepriaznivého stavu pre domácich vzali do rúk opraty zápasu bratislavskí fanúšikovia, začali si pokrikom pýtať gól v bránke súpera, ale opak bol pravdou. Puk si prebral hosťujúci Hudec, našiel Šťastného a ten zvyšoval už na 0 : 3 z pohľadu domácich. To nevydržal domáci Srnec a prepustil miesto v bránke svojmu kolegovi. Ten si čisté konto dlho neudržal a kapituloval o päť minút neskôr. Strelu hosťujúceho Ďurča len vyrazil a Uhnák zvyšoval už na 0 : 4. Po štyridsiatich minútach to teda s HCB nevyzeralo vôbec dobre.

V záverečnej časti, keď sa už mal zápas iba dohrávať, začali domáci viac korčuľovať a zahryzli sa do súpera. Halo ale likvidoval šance domácich.  Napriek zvýšenej aktivite hokejistov z hlavného mesta  piaty klinec do rakvy domácim zasadil opäť Novák, ktorý zvyšoval na 0 : 5 z pohľadu HCB.  V  45. minúte vykresal iskierku nádeje pre domácich Ručkay. Novák z HCB našiel Miklíka, ktorý vyslal tvrdú strelu na Hala. Ten puk vyrazil pred seba a Ručkay zaznamenal prvý strelecký zápis v tomto zápase.  To však nestačilo na zvrat. V 53. minúte po prihrávkach Nováka a Ručkaya na 2 : 5 znížil Miklík, avšak posledné slovo patrilo hosťom. V čase 58:42 skóroval Podstavek a zavŕšil tak skóre stretnutia na konečných 2 : 6.  HC Osmos sa najbližšie predstaví na Skalickom ľade už v stredu 27.9.2017 o 17:00 hod.

Autor: Bc. Matej Čalfa

Povedali po zápase: (Imrich Antal, HC Osmos Bratislava tréner)

„Dnes sa mi to hodnotí veľmi ťažko. V kabíne sme si povedali, že budeme bojovať, ale žiaľ sme začali hrať až vtedy, keď nám súper totálne utiekol, ako aj v predchádzajúcich zápasoch. Pokiaľ nezačneme hrať od prvej sekundy a využívať fyzický fond  ktorý si myslím, že je na našej strane, tak  úspešní nebudeme. V prvom rade treba zlepšiť prístup a naša hra musí mať nejakú emóciu. Musíme na ihriskách a v zápasoch doma či vonku ukázať, že hokej hrať vieme a nehrať zápas odovzdane“.

Jakub Ručkay (HC Osmos Bratislava – útočník)

„Bolo to také utrápené, berieme to na seba, naša formácia trošku ťahala za kratší koniec, ale to neznamená, že sme mali utrpieť takúto vysokú prehru. Hlavne treba na sebe pracovať. Myslím si, že máme dobré mužstvo, chalani sa snažia. Musíme však popracovať na defenzíve a zlepšiť presilovky“.

Ľubomír Hurtaj,  (HC Topoľčany tréner)

„Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, zamerali sme sa na to a pripravovali sme sa v Bratislave už od včera. Vedeli sme, že majú dobrý prvý útok, ktorý sme museli ubrániť aby sa nedostali do vedenia a nezískali sebavedomie, to sa nám až na dva úseky v tretej tretine podarilo.  Myslím si, že sme podali perfektný výkon na čele s brankárom Halom. Každý do toho dal to, čo sme potrebovali a myslím si, že víťazstvo je zaslúžené“.