Víťazný vstup HC Osmos Bratislava  do prvej hokejovej ligy!

Deň 13.9.2017. Tento dátum sa navždy zapíše do sŕdc nejedného fanúšika ľadového hokeja v hlavnom meste. Novovzniknutý hokejový klub HC Osmos Bratislava totiž odohral od svojho narodenia historický prvý hokejový zápas v prvej hokejovej lige. A že chutil fantasticky! Trojbodovo!

1. hokejová liga, 13.9.2017. HC Osmos Bratislava – HK 95 Považská Bystrica 4:2 (1:0,2:0,1:2)

Góly a asistencie: 14.  Klučiar (Novák), 32. Mucha (Šálka,Klučiar), 34. Podhradský (Miklík,Ručkay), 45. Miklík (Podhradský, Mucha)- 53. Hrušík (Zlocha, Leško), 54.Koleda PP (Dolinajec).

Zostavy:

HC Osmos Bratislava: Srnec – Obšut, Podhradský,  Gron(C), Miklík, Ručkay,  Vidovič, Kuzmin, Novák, Klučiar,  Mucha, Valjent, Ficel, Šálka, Brodek, Danišovský, Roth, Guoth, Mlynčár, Krajč, Horský.

HK 95 Považská Bystrica: Dzubina – Niník, Koleda, Valášek, Schroner, Dolinajec, Leško, Dvořák, Cíger, Zlocha, Hrušík, Palovič, Bajaník, Blaško, Jurášek, Brveník, Solar, Majerčík, Švantner, Kožúrik, Rodionov.

Vylúčení: 6:4, na dve minúty, presilovky: 0:1, oslabenia:  1:0, strely na bránu 32 : 31.

Rozhodovali: Valachovič,  Mgr. Vyšný, Ing. Návratek

1300 divákov.

I.tretina

Zápasu predchádzala milá udalosť,  keď slávnostné buly vhodil Ing. Ivan Uhliar, generálny riaditeľ spoločnosti Osmos. No potom sa začal boj o prvoligové body naplno. Domáci začali náporom a hlavne prvá formácia zamestnávala Dzubinu v bránke hostí častou streľbou. V sľubných šanciach sa viac krát ocitol Gron, avšak gólmana hostí neprekonal. Domáci od úvodu tvrdili muziku, ale ani hostia  neprišli iba brániť. Diváci teda sledovali obojstranne rýchly hokej. Niet preto divu, že Srnec v bránke domácich si prvý ostrý zákrok pripísal až v 5. minúte úvodného dejstva. V 14. minúte  ale tlak domácich vyústil do premiérového gólu v prvej lige, keď nahodenie Nováka usmernil za chrbát  brankára hostí Dušan Klučiar. 1 : 0. Úvodné dejstvo teda dopadlo tak zaslúžene lepšie pre domácich.

II. tretina

V prostrednej časti hry sa na obidvoch stranách pritvrdilo, čoho výsledkom bolo viacero vylúčených na oboch stranách. Už po sedemnástich sekundách si na lavicu hanby sadol hosťujúci Valášek,  no domáci napriek enormnej snahe ešte nepridali druhý presný zásah. V 28. minúte si Bratislavčania nedali pozor pri striedaní a pykali dvojminútovým trestom. O niekoľko sekúnd sa na trestnej lavici ocitol domáci Šálka, ktorý bol potrestaný za hru zo zdvihnutou hokejkou. Hostia mali teda možnosť na dlhšiu dobu zamestnať domáceho brankára. Hoci si vytvorili šance,  zo Srnca  sálal pokoj a ostal neprekonaný. Naopak niekoľko sekúnd po návrate Šálku z trestnej lavice hostia znova neustrážili Klučiara, ktorý prebral voľný puk, posunul ho na prenikajúceho Šálku, ktorý našiel Muchu a tretí menovaný priviedol pokoj na domáce hokejky.  2:0. To však nebolo všetko zo strany domácich a o slovo sa prihlásili extraligové skúsenosti. Celú akciu začal domáci Ručkay, ktorý  poslal do prečíslenia Miklíka a Podhradského. Tí už vedeli čo s pukom a dominancia domácich naberala obrátky. 3:0.

III. tretina.

V záverečnom dejstve hostia nezložili zbrane. Hoci v 45. minúte Miklík svojim druhým kanadským bodom v zápase zvyšoval už na hrozivých 4 : 0, v 53. minúte vykresal nádej  pre hostí Hrušík, ktorý znížil stav na 4 : 1.  Domáci znervózneli a opäť zle vystriedali. O pár sekúnd bolo 4 : 2 , keď v presilovej hre skóroval Koleda. Tréner Osmos Bratislava Imrich Antal zareagoval na vzniknutú situáciu oddychovým časom a nakoniec sa domáci  radovali z prvej výhry v sezóne. Zdolali Považskú Bystricu 4 : 2 a do ligy vykročili pravou nohou.

Najbližšie sa HC Osmos Bratislava predstaví na ľade v Spišskej Novej Vsi 15.9.2017 o 17:00 hod.

Povedali po zápase:

Imrich Antal (Hc Osmos Bratislava) tréner :

„V kabíne boli jasné pokyny a aj keď náš tím vyzerá veľmi dobre, v podstate sme nováčik  I. ligy a musíme hrať s pokorou.   Videli ste samy, že za stavu 4 : 0, keď sme si mysleli, že „je vymaľované“, začali sa diať veci. Museli sme zobrať oddychový čas a chlapcom troch dohovoriť.

Som veľmi spokojný s prácou Mareka Srnca, pretože si dokáže riadiť celé mužstvo a som rád, že chlapci ho rešpektujú“.

Jozef Zavadil (HK 95 Považská Bystrica) asistent trénera :

„Vedeli sme aký káder majú domáci, vedeli sme, že posily,  ktoré nastúpili za domácich, budú silné na puku a budú sa vidieť. Dnes sme spravili štyri hrubé chyby a dostali sme štyri góly.  Napriek tomu je pozitívne, že moji chlapci začali bojovať a dali kontaktné góly. Ak by sme mali trošku šťastia a pridali sme tretí gól, bol by som sám zvedavý, čo by to spravili so zápasom. Nevešiame hlavy a ideme ďalej“.

Marek Srnec (HC Osmos Bratislava) brankár :

„ Zo začiatku sme boli dosť nervózni, bol to prvý zápas v tomto ročníku, navyše pred domácim publikom. Chceli sme jednoznačne vyhrať, škoda toho konca, pretože po našich chybách sme dostali zbytočné dva góly. Celý zápas sme korčuľovali, čo bolo aj vidieť. Určite treba popracovať na našej koncentrácii, pretože góly, ktoré sme dostali vyplynuli aj  zo zbytočného vylúčenia. Musíme byť koncentrovaní celých  šesťdesiat minút“.

Autor : Bc. Matej Čalfa