V dramatickom zápase proti Nitre prehra o jeden gól

V šlágri 11. kola II. hokejovej ligy HC Bratislava napriek hernej prevahe nezískal doma ani jeden bod. Enormná snaha vyrovnať gólové skóre nestačila, všetky body odviezli hokejisti Nitry.

11. kolo II. hokejová liga, 17.11.2016

HC Bratislava – HC Dynamax 96  Nitra 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Góly a asistencie: 30. Mucha (Veber, Hruška, 39. Gron (Jastrabík) – 30. Daniška (Vasiľko, Ostertág), 41. Vasiľko (Tarnóczy, Daniška), 43. Bafrnec (Rašovský, Tvrdoň)

Vylúčení:  2:6 na dve minúty, presilové hry: 1:0, oslabenia: 0:0, počet striel: 41:32

Rozhodovali:  Jonák – Poláčik – Šimko, 311 divákov

HC Bratislava: Neumann, Guoth, Jastrabík, Haring, Gron, Lisoň, Sčepko, Klein, Javorek, Veber, Krajč, Hruška, Furdek, Mucha, Ernst, Kovačič, Vintr, Simon, Kubinec, Kohút, Čech

HC Dynamax 96 Nitra: Púš, Bafrnec, Bajtala, Blickling, Daniška, Dujíček, Megyesy, Molnár, Ostertág, Rašovský, Šinkovič, Tarnóczy, Tvrdoň, Vasiľko

Diváci, ktorí si našli cestu na Zimný štadión Vladimíra Dzurilu, určite neľutovali. Od úvodu videli dynamický hokej plný osobných súbojov, v ktorom hostia spod Zobora rozhodne neprišli iba brániť. Bratislavčania sa však mohli spoľahnúť na dobre chytajúceho Neumanna.

Hosťujúci hráči aktívnym prístupom a neúnavným napádaním zaskočili domácich, výsledkom čoho bolo v 5. minúte vylúčenie domáceho Vebera, ktorý si odpykával trest za seknutie. Hoci si hostia vytvorili tlak, napriek viacerým šanciam nedokázali skórovať.

Domáci po prežitom oslabení ožili, dostávali sa viac do hry, no akoby neboli vo svojej koži. V 18. minúte tvrdo pykali, keď za hostí unikli Vasiľko a Ostertág a po tlaku pred bránkou domácich sa presadil Daniška, čím sa  ukončilo prvé dejstvo.

V prostrednej časti hry domáci nastúpili s veľkým odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav. Tretina bola poznačená až štyrmi vylúčeniami na strane hostí, no opory domácich svoje šance nedokázali premeniť. Svoje by o tom vedel povedať center Stanislav Gron, ktorý mal v 22. minúte ideálnu šancu na vyrovnanie, svoju strelu však neumiestnil do priestoru brány. Domáci to teda skúšali strelami z diaľky, ale fanúšikov nepotešili. Konečne prišla 30. minúta, keď k obratu zavelil po nezištnej prihrávke Vebera výborne hrajúci Lukáš Mucha, ktorý vyrovnal.

Domácich gól síce naštartoval a hneď v nasledovnom striedaní sa v obrovskej šanci ocitol Gron, nepremenil, a domáci hráči ako keby zabudli na obranu. O niekoľko minút sme boli svedkami ďalšej z množstva presiloviek Bratislavčanov, kedy za nedovolené bránenie sedel na lavici hanby Rašovský. Domáci vrhli všetky svoje sily do vyrovnania, z čoho pramenilo pošmyknutie sa v útočnom pásme a do samostatného nájazdu sa tak dostal hosťujúci Bafrnec, ale radosť z gólu mu zmaril výborne chytajúci Neumann.

Domáci sa nakoniec predsa len dočkali, keď sekundu pred druhou sirénou dostal bratislavských hokejistov do vedenia Stanislav Gron.

V záverečnej tretine sa ale stalo niečo, čo je na slovenských klziskách málo vídané. Hosťujúci Nitrania sa opäť vrátili k svojej hre, čo domácim spôsobovalo veľké problémy. Už v 41. minúte sa opäť presadil Vasiľko, ktorý zmrazil lavičku domácich. Opäť sa tak začínalo od znova a prítomní diváci s napätím očakávali, kto strelí ďalší gól.

Viditeľne otrasení Bratislavčania  inkasovali ešte raz, keď sa v 43. minúte presadil Bafrnec, čím napravil svoje zaváhanie v prostrednej časti hry.

Inkasovaný gól zdravo naštval domácich a od tejto chvíle sa hralo iba na jednu bránu, no evidentne urazili šťastenu a stav sa do konca stretnutia  nemenil.

Povedali po zápase:

Antonín Hruška, obranca  (HC  Bratislava): „V dnešnom zápase sme urobili extrémne množstvo osobných chýb v obrane, čo nás stálo sily a góly. Snažili sme sa vrátiť do hry, vyrovnali sme, viedli sme, no následne sme opäť urobili chyby v obrannom pásme, na čom musíme viac zapracovať. Do ďalších zápasov sa jednoznačne musíme zlepšiť, musíme začať dávať góly a myslieť pozitívnejšie. Sme zvyknutí na iné výsledky.“

Marián Molnár, tréner : (HC Dynamax96 Nitra ): „Zápas bol dobrý, v poslednom čase sa nám darí a sem sme prišli vyhrať. To sa splnilo a s tým sme spokojní. V druhej tretine nás domáci  jasne prevalcovali, potom sme sa vrátili k svojej hre , prestali sme lietať hore – dole,  a dostali sme sa do hry.“

autor : Matej Čalfa