Bratislavčania si z chuti zastrieľali aj na ľade úradujúceho majstra druhej ligy. Po dvoch zápasoch sú tak na prvej priečke skupiny A s plným bodovým ziskom a priaznivým skóre 21:3.

1. Tretina

Úvod bol z oboch strán pomerne nervózny, nepresná rozohrávka na oboch stranách a časté prerušenia hráčom bránili dostať sa do tempa, či súvislého tlaku. V druhej minúte hosťujúci Ernst hľadal peknou prihrávkou osamoteného Kadrabu, puk mu však v poslednej chvíli preskočil hokejku. Veľmi aktívny bol Marek Horský, ktorý aj preveril pripravenosť domácej obrany. V jedenástej minúte sa hostia dostali do vedenia, keď tlak v útočnom pásme a po nádhernej výmene puku medzi Haringom a Kadrabom zakončoval do odkrytej bránky Kadraba. Ani nie po minúte sa hostia tešili opäť, Ernst brankárovi z ľavej strany nedal žiadnu šancu. Nasledoval opäť úsek nepresností hlavne v domácej rozohrávke, keď pod tlakom končili prihrávky až pri brankárovi Neumannovi. Domácim sa podarilo ešte pred prestávkou znížiť presadil sa Bekényi.

1. Tretina

Domáci sa od úvodu tlačili pred Neumanna a cítili šancu na vyrovnanie, obrana hostí však ostala pozorná a nebezpečne vyzerajúce akcie eliminovala. V piatej minúte prostrednej časti našiel z vlastného obranného pásma krásnou prihrávkou Lisoň Ernsta, ktorý sa dostal za obranu a nekompromisne zakončil. V siedmej minúte sa domáci dostali k presilovke avšak dvojica Horský, Haring na ľade pôsobila ako trojica. Haring si po dobrej aktivite vypýtal faul a zo sľubnej šance Nitry napokon nič nebolo. V trinástej minúte pri presilovke zaviezol puk do útočnej tretiny Jaško prihral Lisoňovi, ktorý krásne našiel voľného Ernsta pred bránkou a hostia sa radovali opäť. Spolupráca dvojice Lisoň, Ernst priniesla až osem kanadských bodov. Ernst tak zavŕšil hetrik a bolo rozhodnuté. Pred koncom druhej časti opäť prihrával Lisoň, tentoraz pálil obranca Klein od modrej a zvýšil už na 5:1 v prospech hostí.

1. Tretina

V tretej časti boli domáci pravdepodobne ešte v šatni, keď sa už po 50 sekundách presadil Haring po prihrávke Horského. Hostia kontrolovali priebeh zápasu a udržiavali pohodlný náskok. Horský bol pri chuti, keď si úlohy s Haringom vymenili a zvýšil na hrozivých 7:1 pre hostí. V poslednej časti sa podarilo presadiť kurióznym gólom aj hosťujúcemu brankárovi Neumannovi , ktorý sa pri signalizovanom treste posledný dotkol puku a po ukážkovom vlastencovi hráčov Nitry si otvoril strelecký účet. Celkové skóre zápasu uzatváral obranca Furdek a zavŕšil debakel pre domácich. Hráči HC Bratislava sú tak po úvodných dvoch kolách súťaže pohodlne usadení na čele tabuľky. Lídrom kanadského bodovania v druhej lige je Marek Horský s ôsmimi bodmi, o jediný bod zaostáva Marek Lisoň. Medzi strelcami je najvyššie Erik Ernst so štyrmi presnými zásahmi. V najbližšom čase sa predstaví HC Bratislava na domácom ľade proti hráčom Partizánskeho. Zápas sa hrá 1.10.2016 o 17:30 na zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu.